DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Działanie firmy było skupione na zrównoważonym rozwoju jeszcze zanim było to czymś popularnym. W końcu naturalne cykle oraz pełne energii, niezanieczyszczone surowce tworzą bazę wszystkich produktów Dr.Hauschka.

Specyficzny zrównoważony rozwój

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Firma ponosi dużą odpowiedzialność. Głównie dla klientów, ponieważ wspieranie klientów to jedyna racja bytu. W drugiej kolejności dla swoich pracowników.

 

Odpowiedzialność zbiorowa

Byliśmy i wciąż jesteśmy pionierami

Od 1935 roku WALA Heilmittel GmbH tworzy naturalne produkty. W wczesnych latach działalności reprezentowane ideały i innowacyjne działanie firmy WALA uznawane było za awangardowe. Dziś, dzięki konsekwencji trwającej od lat marka uznawana jest na całym świecie za pioniera kosmetyków naturalnych.

Antropozofowie byli jedną z głównych grup, którzy entuzjastycznie korzystały z procedury Rudolfa Hauschki do produkcji naturalnych leków bez stosowania alkoholu jako substancji konserwującej. Popyt na jego produkty zachęciły Rudolfa Hauschkę do założenia firmy WALA w Ludwigsburgu. W krótkim czasie doszło do otworzenia filii w Wiedniu i Londynie. Po zakazie narodowych socjalistów oraz uwięzieniu Hauschki i jego przyszłej żony dr. Margarethe Stavenhagen, siedziba firmy WALA przenoszona była kilka razy, aż w końcu by na stałe osadzić ją w 1950 roku w Bad Boll/Eckwälden, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego.

 

Uzupełniająca pielęgnacja skóry.

Przez wiele lat Rudolf Hauschka rozważał stworzenie własnej linii do pielęgnacji skóry, która uzupełniałaby produkty medyczne. Założenie zakładało stworzenie określonego rodzaju produktów, które stanowiłyby rozszerzenie preparatów utrzymujących zdrowie i pożądaną kondycję skóry. Jego pomysły weszły w życie dopiero, gdy poznał Elisabeth Sigmund, która zamawiała preparaty WALA do tworzenia własnych produktów do pielęgnacji skóry. Kosmetyczka mieszająca w tym czasie w Sztokholmie, przyjeżdżała do Eckwälden, aby pracować z farmaceutami przy tworzeniu receptur produktów do pielęgnacji twarzy. Wspólnie opracowali stabilne kremowe bazy bez chemiczno-syntetycznych emulgatorów oraz stworzyli mieszanki zapachowe na bazie naturalnych olejków eterycznych.

Pierwsze produkty zostały zaprezentowane w 1967 roku. W 1971 roku Elisabeth Sigmund wyszkoliła pierwszą kosmetyczkę marki Dr.Hauschka.

Pielęgnacja skóry Dr.Hauschka w dalszym ciągu jest wiernie oddana swojemu pionierskiemu duchowi ze wczesnych lat działalności. W 1999 roku firma kolejny raz zaprezentowała pionierską linię produktów do makijażu na bazie naturalnych składników i receptur, które nie tylko upiększają, ale także pielęgnują skórę. W 2009 roku linia do pielęgnacji skóry została rozszerzona o produkty Dr.Hauschka Med.

 

Media Społecznościowe

Wyłączny dystrybutor w Polsce:

Sense and Body Sp. z o.o.

ul. Alzacka 8

03-972 Warszawa

 

biuro@senseandbody.com

 

22 782 25 94

Gdzie kupić: