Specyficzny, zrównoważony rozwój

Dla Dr.Hauschka zrównoważony rozwój nie jest tematem eksperckim. Jest nierozłączną częścią filozofii firmy, a zarazem jej codziennym wymogiem:

  • Rośliny, olejki i woski są prawie wyłącznie pozyskiwane z kontrolowanych, organicznych upraw (biodynamicznych tam gdzie jest to możliwe) oraz na warunkach uczciwego handlu.
  • WALA myśli i pracuje w cyklach – stosujemy deszczówkę, kompostujemy organiczne odpady lub stosujemy recyklingowalne materiały do opakowań.
  • Każdego dnia WALA wspiera ideę ochrony środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniami.

 

Gleba jest skomplikowanym organizmem, który łączy w sobie kilka cyklów, tworzących jednolity i stabilny system. Ta niezwykła stabilność może być zachowana przez człowieka, tylko poprzez odpowiedzialną integrację z jej naturalnymi cyklami.Człowiek potrzebuje natury, tak samo jak natura potrzebuje człowieka. Gdy w 1955 roku podjęto decyzję o założeniu ogrodu pełnego  roślin leczniczych, wybrano na jego pierwszą lokalizację podmokłą łąkę  z ciężką gliną. Dzisiaj ten cudowny ogród ma certyfikat Demeter i każdego dnia daje plony cennych roślin leczniczych, które stanowią bazę dla 100% naturalnych kosmetyków. Jest to również część ziemi, która ciągle uczy sekretów i praktyk zrównoważonego rozwoju.

 

Zrównoważone partnerstwa na całym świecie.

WALA wspiera zrównoważony rozwój poprzez odpowiedzialne partnerstwo społeczne i handlowe. Oto kilka przykładów: masło Shea jest pozyskiwane z organicznie certyfikowanych pól w Burkina Faso. Olejek z damaskańskich róż pochodzi z Afganistanu. We współpracy ze Światową Organizacją Głodu firma WALA daje pracę około 700 rolnikom, którzy stosują organiczne metody upraw jako alternatywę do hodowli opium.

Z pomocą koncepcji Demeter firma WALA zachowuje bogactwo naturalne ziemi dla przyszłych pokoleń.

Firma przypominająca kwitnący ogród

Od początku działanie firmy było skupione na idei zrównoważonego rozwoju, jeszcze zanim było to popularne. Dziś podstawą wszystkich produktów do pielęgnacji Dr.Hauschka są naturalne cykle, siła witalna i niezanieczyszczone surowców.

Wyobraźcie sobie, że WALA to kwitnący ogród: każdy pracownik pracuje w tym ogrodzie dokładniei odpowiedzialnie, opierając swoje działania na rytmach natury, ceniąc ponad wszystko pracę ręczną. Każdego dnia wracając ponownie do miejsca swojej pracy, pięknego i kwitnącego ogrodu widzimy jego zalety, zarówno w zdrowym kompoście, jak i bogatych zbiorach.

Media Społecznościowe

Wyłączny dystrybutor w Polsce:

Sense and Body Sp. z o.o.

ul. Alzacka 8

03-972 Warszawa

 

biuro@senseandbody.com

 

22 782 25 94

Gdzie kupić: