Czy opisałbyś swój krem do twarzy jako dzieło sztuki? Jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji skóry Dr.Hauschka uważamy, że jest to uzasadnione stwierdzenie. Czy przypisałbyś roślinie osobowość? Być może nie, ale my to robimy, ponieważ dokładnie badamy jej biografię, opracowując i produkując na jej bazie każdy nowy produkt kosmetyczny.

Może wydawać się, że jest to kilka kroków: opracować koncept, wymieszać składniki, przetestować działanie i wyprodukować? Opracowanie nowych kosmetyków Dr.Hauschka nie jest tak proste. Stworzenie każdego pojedynczego produktu wymaga czasu i nakładu pracy dużych zespołów ludzi.

Sztuka produkcji kosmetyków i badań

Jak powstają nowe kosmetyki?

Odwołujemy się do rytmów natury

Dr Rudolf Hauschka poszukiwał sposobu na pozyskanie ekstraktu roślinnego bez użycia alkoholu. Opracował własną metodę otrzymywania wyciągów z kwiatów i ziół, która swoją skuteczność czerpie wprost z natury. Stosowane przez nas procesy wytwórcze do dziś bazują na wykorzystaniu jej odwiecznych rytmów. Na różnych etapach produkcji poddajemy nasze surowce naprzemiennemu działaniu naturalnych rytmów, takich jak: ciepło i zimno, światło i ciemność, ruch i spoczynek. Nasze kosmetyki i produkty pielęgnacyjne są całkowicie pozbawione sztucznych konserwantów, a mimo to bardzo długo zachowują swoje właściwości.

 

Starannie komponujemy receptury kosmetyków

Jedna melodia to za mało, aby powstała symfonia. Tworząc tak złożony utwór trzeba umiejętnie zharmonizować ze sobą poszczególne instrumenty w orkiestrze. Wszystkie receptury produktów Dr.Hauschka powstają w toku podobnego procesu, który można porównać do komponowania utworu muzycznego. Jako producent doskonale wiemy, w jaki sposób określone gatunki roślin oraz ich naturalne składniki przyczyniają się do skutecznego działania danego produktu. Niezależnie od stopnia złożoności receptury, zawsze uwzględniamy tę specyfikę w naszych procesach produkcyjnych.

Media Społecznościowe

Wyłączny dystrybutor w Polsce:

Sense and Body Sp. z o.o.

ul. Alzacka 8

03-972 Warszawa

 

biuro@senseandbody.com

 

22 782 25 94

Gdzie kupić: