Czy opisałbyś swój krem do twarzy jako dzieło sztuki? Jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji skóry Dr. Hauschka uważamy, że jest to uzasadnione stwierdzenie. Czy przypisałbyś roślinie osobowość? Być może nie, ale my to robimy, ponieważ dokładnie badamy jej biografię, opracowując i produkując na jej bazie każdy nowy produkt kosmetyczny.

Może wydawać się, że jest to kilka kroków: opracować koncept, wymieszać składniki, przetestować działanie i wyprodukować? Opracowanie nowych kosmetyków Dr. Hauschka nie jest tak proste. Stworzenie każdego pojedynczego produktu wymaga czasu i nakładu pracy dużych zespołów ludzi.

Sztuka produkcji kosmetyków i badań

Jak powstają nowe kosmetyki?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Odwołujemy się do rytmów natury

Dr Rudolf Hauschka poszukiwał sposobu na pozyskanie ekstraktu roślinnego bez użycia alkoholu. Opracował własną metodę otrzymywania wyciągów z kwiatów i ziół, która swoją skuteczność czerpie wprost z natury. Stosowane przez nas procesy wytwórcze do dziś bazują na wykorzystaniu jej odwiecznych rytmów. Na różnych etapach produkcji poddajemy nasze surowce naprzemiennemu działaniu naturalnych rytmów, takich jak: ciepło i zimno, światło i ciemność, ruch i spoczynek. Nasze kosmetyki i produkty pielęgnacyjne są całkowicie pozbawione sztucznych konserwantów, a mimo to bardzo długo zachowują swoje właściwości.

 

Starannie komponujemy receptury kosmetyków

Jedna melodia to za mało, aby powstała symfonia. Tworząc tak złożony utwór trzeba umiejętnie zharmonizować ze sobą poszczególne instrumenty w orkiestrze. Wszystkie receptury produktów Dr.Hauschka powstają w toku podobnego procesu, który można porównać do komponowania utworu muzycznego. Jako producent doskonale wiemy, w jaki sposób określone gatunki roślin oraz ich naturalne składniki przyczyniają się do skutecznego działania danego produktu. Niezależnie od stopnia złożoności receptury, zawsze uwzględniamy tę specyfikę w naszych procesach produkcyjnych.

Media Społecznościowe

Sense and Body Sp. z o.o.

ul. Alzacka 8,

03-972 Warszawa

 

biuro@senseandbody.com

 

22 782 25 94

Gdzie kupić: