Podczas gdy marka Dr.Hauschka od zawsze rezygnowała z testów na zwierzętach, rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie zakazu testów na zwierzętach w odniesieniu do produktów kosmetycznych i surowców niezbędnych do ich wytworzenia zostało wprowadzone dopiero 11 marca 2013 r. Jest to prawnie wiążący zakaz oznaczający, że wszyscy producenci kosmetyków w Unii Europejskiej muszą przestrzegać tego prawodawstwa. Do produkcji naturalnych kosmetyków Dr.Hauschka wykorzystuje tradycyjne, najlepszej jakości surowce naturalnego pochodzenia, które są często używane w przemyśle spożywczym. Istnieją wystarczające dowody potwierdzające tolerancję i skuteczność ekstraktów roślinnych, olejów lub wosków, których używamy. Ponadto przed wprowadzeniem nowych produktów na rynek zlecamy niezależnym instytutom badawczym przeprowadzanie testów dermatologicznych na ochotnikach. Potwierdzają one wysoką tolerancję i jakość naszych produktów.

Jako producent wysokiej jakości certyfikowanych kosmetyków naturalnych WALA Heilmittel GmbH przykłada szczególną wagę do odpowiedzialności etycznej. W ramach biodynamicznej uprawy roślin leczniczych i kontrolowanego rolnictwa ekologicznego Demeter traktujemy zwierzęta i naszą planetę w humanitarny, zrównoważony i odpowiedzialny sposób.

Działem odpowiedzialnym za przestrzeganie i kontynuowaniem zasad jest: Dział Bezpieczeństwa Kosmetycznego i Informacji w WALA Heilmittel.

Oświadczenie o testach na zwierzętach

Kosmetyki Dr.Hauschka produkowane są przez firmę WALA Heilmittel GmbH. Doświadczenie firmy WALA Heilmittel w stosowaniu naturalnych substancji w celu zapewnienia naturalnej pielęgnacji poprzez biodynamiczną uprawę roślin leczniczych sięga 1935 roku. Odpowiedzialny i zrównoważony rozwój naszych produktów jest główna zasadą marki Dr.Hauschka od samego początku. Dziś z dumą kontynuujemy tę filozofię.

Oznacza to, że żadne testy na zwierzętach nigdy nie były przeprowadzane przez lub w imieniu firmy WALA Heilmittel i marki Dr.Hauschka od czasu powstania firmy w 1967 roku.

Media Społecznościowe

Wyłączny dystrybutor w Polsce:

Sense and Body Sp. z o.o.

ul. Alzacka 8

03-972 Warszawa

 

biuro@senseandbody.com

 

22 782 25 94

Gdzie kupić: